Project Description

Kharkov Ulusal Mimarlık ve Teknik Üniversitesi

Son dönemlerde popülerliği artan ve bu duruma oranla ilginin de fazla olduğu Ukrayna üniversiteleri verdiği kaliteli eğitim ile dikkat çekmektedir. Çok sayıda ülkeden öğrencinin kayıt yapmış olduğu üniversitede okumak son derece basit olmaktadır.

Ülkeye gelen hepimiz bir tek eğitim değil farklı mevzularda da araştırma yaparak üniversite tercihlerini yapmaktadır. Özellikle ders dili mevzusu Türk öğrenciler için büyük önem taşımaktadır.

Bu mevzuda üniversitede derslerin bazıları Türkçe olarak verilmektedir. Bu vaziyet da öğrencilere büyük kolaylık sağlamaktadır. Derslere motive ve hem de başarı açısından büyük yarar sağlar. Ülkedeki yaşam standartlarının da iyi durumda olması öğrencilerin yaşamlarına pozitif yönde anlamda katkı sağlamaktadır. Bu nedenle maddi konular söz konusu olunca aileler de zor durumda kalmadan ve sıkıntı çekmeden eğitim periyodunu geçirmiş olurlar.

Türkçe dil seçeneğinin olması öğrencilerin tercihini negatif anlamda etkilemektedir. Hocaların da bu konuda duyarlılık göstermesi öğrencilere büyük katkı sağlamaktadır. Harçların uygun fiyatlı olması da öteki önemli olan avantajlı olan konular arasındadır. Bölümler arası değişiklık gösteren harçlar genel olarak öğrencileri ve aileleri asla zorlamaz. Elastik ödeme seçenekleri ile de ücretlendirmeler okul yönetimi tarafınca sağlanmaktadır.

Okulda kuramsal derslerin dışında bölüme bağlı olarak pratik olarak da uygulamalı eğitim verilmektedir. Bu öğrencilerin derslerini ve ileriye dönük kariyerleri açısından çok büyük yarar sağlar. Imtihan ve puan şartı aranmadan ülkedeki üniversitelere giriliyor olması da öğrencilerin ilgisini büyük oranda arttırmaktadır. Imtihan stresi yaşamadan liseden mezun olan bir kişi üniversiteli bir genç olarak eğitimine devam eder.

Derslere alışma sürecinde hocalar ve öğrenci lan dostlar sürekli olarak dayanışma içinde çalışarakeğitim sürecinin verimli geçmesini sağlar. Derslerde hocaların öğrenime vedikleri önem çok daha net bir halde anlaşılmaktadır. Okulun da öğrenciler için sunmuş olduğu olanak ve olanaklar fazlaca fazladır. Sınırsız bir şekilde istedikleri zaman her türlü şeyden yararlanabilirler.

Öğrencilerin ders ve sınav stresini atacakları toplumsal aktivite yerleri de fazlaca fazladır. Ücret ödemeden bu aktivite yerlerini de istedikleri zaman kullanabilirler.