Project Description

Sumy Devlet Üniversitesi

Sumy Devlet Üniversitesi

Sumy Devlet Üniversitesi Ukrayna’nın saygın üniversitelerinden birisidir. Üniversitede 40 ülkeden 305 öğrenciye eğitim hizmeti vermektedir. Eğitim dili olarak Rusça Ukraynaca ve İngilizce eğitim vermektedir. Eğer bu dillerden en az bir tanesine hakim bir yapıya sahipseniz hazırlık sınıfı okumadan doğrudan bir üst sınıfa geçiş yapabilmektesiniz. Dolayısı ile eğer bu dillerden biri ile ilgili yeterli bir bilgi birikime sahip değilseniz bir yıllık bir hazırlık eğitiminin ardından dört yıllık lisans eğitimine başlangıç yapacaksınız ve bunun akabinde ise yapacağınız çalışmalar dahilinde elde edeceğiniz bilgiler ile akıcı bir yabancı dil aksanına sahip olacaksınız. Günlük hayatımızda bir işletmede personel alımı başlatıldığında aranan en önemli özelliklerden biri olarak bilinmekte olan yabancı dil bilgisi daima ön planda tutulmaktadır. Bu eğitim süresince elde edeceğiniz yabancı dil akışkanlığı Sumy Devlet Üniversitesi bünyesinde yer alan yabancı öğrenciler dahilinde din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin eşit bir eğitim verilirken elde edeceğiniz çalışmalar dahilinde iyi bir hal almasını sağlayacaksınız.

Sumy Devlet Üniversitesi 1992 yılından bu yana yabancı uyruklu öğrencileri de artık bünyesine almaya başlamıştır. Sumy Devlet Üniversitesi bünyesinde bulunan elli altı bölüm dahilinde uygun fakültelere yerleştirilmiş olan bu bölümlerde yabancı uyruklu öğrenciler içinde uygun eğitim koşulları hazırlanmış bulunmaktadır. Sumy Devlet Üniversitesi bünyesinde verilmekte olan eğitimin bologna eğitim sistemi dahilinde olmasından kaynaklanmakta olması da gerek öğretmenleri sadece birer verici konumunda olmaktan gerek ise öğrencileri sadece birer alıcı konumunda olmaktan kurtarmaktadır. Dolayısı ile öğrencileri araştırmaya yönelik bir şekilde bilgiye erişmelerini sağlamakta olduğu gibi aynı zamanda uygulamaya yönelik bir şekilde elde edilen bilgileri projelendirmeleri ve elde ettiği araştırmalar dahilinde öğrencinin elde ettiği bilgilerin işe yarar olup olmadığı konusunda çalışmalarını sürdürmesini sağlamaktadır.

Sizlerde eğer Sumy Devlet Üniversitesinde bir üniversite eğitimi almak isterseniz öncelikle aranmakta olan koşul lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Kayıt için Şan Eğitim yurt dışı eğitim başvuru merkezi ofisine gelirken yanınıza almanız gereken belgeler lise diploma ve transkripti, sağlık bakanlığından herhangi bir hastalığı olmadığına dahil alacağı bir sağlık raporu, aids testinin sağlıklı bulunuyor olması, nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, on adet vesikalık fotoğraf, pasaport fotokopisi ve başvuru dilekçesi olması yeterlidir.

Bir iş veren gözünden olaya bakacak olursak öğrencilerin Sumy devlet üniversitesinden mezun olmaları durumunda elde edecekleri diploma ile beraber ülkemizde geçerliliğini sağlamakta olan yüksek öğretim kurumu yani yök denklik sisteminden kaynaklanmakta olduğunu belirtmemizde fayda var. Bu YÖK denklik sistemi dahilinde mezun olan kişilerin ülkemiz sınırları içerisinde her alanda rahat bir şekilde diplomalarını kullanabilir durumda olduğunu belirtmemizde fayda olacaktır.

Bir birinden kaliteli bölümler dahilinde öğrenci adaylarımızı bologna eğitim sistemine göre yetiştirmekte olan üniversitemiz dahilinde yapılmakta olan çalışmalar ile beraber kaliteli bir eğitim süreci içinde kendinizi bulmak için Şan Eğitim yurt dışı eğitim başvuru ofisimize gelmenizi bekliyoruz. Sumy Devlet Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz kayıt olmak için lise diplomanızı yanınıza alarak Şan Eğitim Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisine gelmeniz gerekmektedir. Kontenjanlar ve üniversite koşulları hakkında gerekli bilgilendirme burada yapılarak bu üniversitelerden eğitim hizmeti almanız için gerekli her türkü destek sağlanmaktadır. Ayrıca 0212 244 66 00 numaralı Şan Eğitim Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisini arayarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. YGS sınavına girmemiş olsanız bile bu üniversitelerde okuyabilirsiniz. Sınava girme şartı aranmıyor. Sizlerde kaliteli bir eğitim almak isterseniz Sumy Devlet Üniversitesini tercih ederek en iyi şartlar altında yurt dışında üniversite eğitimi imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Sumy Devlet Üniversitesi Eğitim

Sumy Devlet Üniversitesi Ukrayna’nın saygın üniversitelerinden birisidir. Üniversitede 40 ülkeden 305 öğrenciye eğitim hizmeti vermektedir. Eğitim dili olarak Rusça Ukraynaca ve İngilizce eğitim vermektedir. Eğer bu dillerden en az bir tanesine hakim bir yapıya sahipseniz hazırlık sınıfı okumadan doğrudan bir üst sınıfa geçiş yapabilmektesiniz. Dolayısı ile eğer bu dillerden biri ile ilgili yeterli bir bilgi birikime sahip değilseniz bir yıllık bir hazırlık eğitminin ardından dört yıllık lisans eğitimine başlangıç yapacaksınız ve bunun akabinde ise yapacağınız çalışmalar dahilinde elde edeceğiniz bilgiler ile akıcı bir yabancı dil aksanına sahip olacaksınız. Günlük hayatımızda bir işletmede personel alımı başlatıldığında aranan en önemli özelliklerden biri olarak bilinmekte olan yabancı dil bilgisi daima ön planda tutulmaktadır. Bu eğitim süresince elde edeceğiniz yabancı dil akışkanlığı Sumy Devlet Üniversitesi bünyesinde yer alan yabancı öğrenciler dahilinde din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin eşit bir eğitim verilirken elde edeceğiniz çalışmalar dahilinde iyi bir hal almasını sağlayacaksınız.

Sumy Devlet Üniversitesi 1992 yılından bu yana yabancı uyruklu öğrencileri de artık bünyesine almaya başlamıştır. Sumy Devlet Üniversitesi bünyesinde bulunan elli altı bölüm dahilinde uygun fakültelere yerleştirilmiş olan bu bölümlerde yabancı uyruklu öğrenciler içinde uygun eğitim koşulları hazırlanmış bulunmaktadır. Sumy Devlet Üniversitesi bünyesinde verilmekte olan eğitimin bologna eğitim sistemi dahilinde olmasından kaynaklanmakta olmasıda gerek öğretmenleri sadece birer verici konumunda olmaktan gerek ise öğrencileri sadece birer alıcı konumunda olmaktan kurtarmaktadır. Dolayısı ile öğrencileri araştırmaya yönelik bir şekilde bilgiye erişmelerini sağlamakta olduğu gibi aynı zamanda uygulamaya yönelik bir şekilde elde edilen bilgileri projelendirmeleri ve elde ettiği araştırmalar dahilinde öğrencinin elde ettiği bilgilerin işe yarar olup olmadığı konusunda çalışmalarını sürdürmesini sağlamaktadır.

Sumy Devlet Üniversitesi Hakkında

Sizlerde eğer Sumy Devlet Üniversitesinde bir üniversite eğitimi almak isterseniz öncelikle aranmakta olan koşul lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerkmektedir. Kayıt için Şan Eğitim yurt dışı eğitim başvuru merkezi ofisine gelirken yanınıza almanız gereken belgeler lise diploma ve transkipti, sağlık bakanlığından herhangi bir hastalığı olmadığına dahil alacağı bir sağlık raporu, aids testinin sağlıklı bulunuyor olması, nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, on adet vesikalık fotoğraf, pasaport fotokopisi ve başvuru dilekçesi olması yeterlidir.

Bir iş veren gözünden olaya bakacak olursak öğrencilerin Sumy devlet üniversitesinden mezun olmaları durumunda elde edecekleri diploma ile beraber ülkemizde geçerliliğini sağlamakta olan yüksek öğretim kurumu yani yök denklik sisteminden kaynaklanmakta olduğunu belirtmemizde fayda var. Bu yök denklik sistemi dahilinde mezun olan kişilerin ülkemiz sınırları içerisinde her alanda rahat bir şekilde diplomalarını kullanabilir durumda olduğunu belirtmemizde fayda olacaktır.

Sumy Devlet Üniversitesi Bölüm

Bir birinden kaliteli bölümler dahilinde öğrenci adaylarımızı bologna eğitim sistemine göre yetiştirmekte olan üniversitemiz dahilinde yapılmakta olan çalışmalar ile beraber kaliteli bir eğitim süreci içinde kendinizi bulmak için Şan Eğitim yurt dışı eğitim başvuru ofisimize gelmenizi bekliyoruz. Sumy Devlet Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz kayıt olmak için lise diplomanızı yanınıza alarak Şan Eğitim Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisine gelmeniz gerekmektedir. Kontenjanlar ve üniversite koşulları hakkında gerekli bilgilendirme burada yapılarak bu üniversitelerden eğitim hizmeti almanız için gerekli her türkü destek sağlanmaktadır.Şan EğitimYurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisini arayarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. Ygs sınavına girmemiş olsanız bile bu üniversitelerde okuyabilirsiniz. Sınava girme şartı aranmıyor. Sizlerde kaliteli bir eğitim almak isterseniz Sumy Devlet Üniversitesini tercih ederek en iyi şartlar altında yurt dışında üniversite eğitimi imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Tıp Fakültesi

• Tıbbi Biyoloji
• Fizyoloji ve Fizyopatoloji Anabilim Dalı
• Tıbbi Genetik
• Cocuk Saglığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı
• Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları
• Çocuk Sağlığı
• Adli Tıp

Teknik Bilimler Fakültesi

• Mekanik Mühendisliği Teknolojisi
• Makina Takım Ve Sistem
• Üretim Araçları
• Hidrolik Ve Pnömatik
• Kimya Sanayi Ekipmanları Ve İş Yapı Malzemeleri
• Dinamik Ve Mukavemet
• Soğutma Makinaları Ve Teczizatları
• Kimya Teknolojileri
• Enerji Yönetimi
• Uygulamalı Malzemeler

Ekonomi Fakültesi

• Finans
• Ekonomik Girişim
• İşletme
• Pazarlama

Beşeri Bilimler Fakültesi

• Tercümanlık
• Gazetecilik
• Hukuk

Haritadaki Konum ;